X
NAOZAJ CHCETE ODÍSŤ?
Chceli by ste sa opýtať akékoľvek otázky z oblasti certifikácie Projektového riadenia?
Pravidelne budeme pre vás vysielať bezplatné Webináre z oblasti projektového riadenia a zároveň pripravujeme aj školenie PRINCE2 formou webinárov.
Odpovieme na vaše otázkyPRINCE2® 7th edition

PRINCE2® v7 Foundation

Realizovanie školenia prezenčne alebo online prostredníctvom webinára. Certifikačná skúška v angličtine z domu alebo z práce po školení.

Termín

Dátum Čas Mesto Cena (bez DPH)
19.06-20.06.2023 Worldwide 1095 €

Certifikát

PRINCE2® Foundation

Obsah

7. verzia PRINCE2

V roku 2023 uviedol AXELOS na trh 7. verziu obľúbenej projektovej certifikácie PRINCE2. Predchádzajúce verzia 6 bola uvedená na trh v roku 2017. Pôvodne sa nazývala PRINCE2 2017. Verzia 6 predstavovala drobné vylepšenie verzie 5 z roku 2009. Verzia 5 a 6 sa certifikovali iba do konca júna 2023, takže od 2. polovice roka 2023 sa všetky certifikácie realizujú iba vo verzii 7.

Čo prináša PRINCE2 v7?

Verzia 7 predstavuje radikálnu zmenu metodiky. Odhadom sa mení okolo 40% obsahu certifikácie, ale aj spôsob, akým je metodika predstavená v manuáli. 

Verzia 7 prináša nové témy, napríklad samostatnú kapitolu zaberajú ľudia (people), ako najdôležitejší faktor úspechu projektu. Veľká časť je venovaná aj agilnému spôsobu vytvárania produktov a možnosti skombinovania s PRINCE2.

Ďalšou zmenou je rozsiahla podpora udržateľnosti (Sustainability) či už produktov a prínosov projektu, ale aj udržateľnosti z pohľadu životného prostredia, to znamená využívanie neinvazívnych technológií pri vývoji produktov.

Zmeny manažérskych produktov

Manažérske produkty alebo inými slovami dokumenty prešli tiež rozsiahlou inováciou. Mnohé boli novo definovane, ako napríklad "prístup k riadeniu komerčných vzťahov", "prístup k riadeniu udržateľnosti" alebo "projektový záznam", naopak veľa pojmov sa stratilo ako napríklad záznam o konfiguračnej položke, výkaz stavu produktov a pod.

Čo sa zmenilo v certifikácii?

Obtiažnosť certifikácie je podobná ako pri verzii 7. Skúška Foundation obsahuje 60 otázok a skúška Practitioner obsahuje 70 otázok. V obidvoch prípadoch je potrebné získať 70% správnych odpovedí.

Cena (bez DPH)

Cena kurzu PRINCE2® v7 Foundation je 1095 €.

Rýchle informácie

Bezplatná projektová certifikácia pokračuje aj v roku 2024

V rokoch 2022 a 2023 prebiehal program "Nestrať prácu - vzdelávaj sa" v rámci ktorej sme školili hlavne projektové riadenie PRINCE2, SCROM a ITIL. Táto podpora bola určená hlavne zamestnaným ľuďom na zvýšenie kvalifikácie alebo udržanie miesta.
Podľa našich informácie sa rovnaký program spúšťa aj v roku 2024


Školíme aj PRINCE2 verziu 7.

Od septembra 2023 je možno získať certifikát PRINCE2 Foundation a Practitioner aj v najnovšej verzii PRINCE2 verzia 7. Táto verzia so sebou prináša veľké množstvo zmien a podstatne sa odlišuje od predchádzajúcich verzii.


Pripravované školenia

V roku 2024 pripravujeme rozšírenie certifikačnej schémy a plánujeme do nášho portfólia zahrnúť nasledovné školenia: DevOps, ITIL - vyššie stupne certifikácie, P3O, Jira a Kyberbezpečnosť - NIS2.
Ak máte predbežný záujem o niektoré zo školení, napíšte nám Email a budeme vás informovať o otvorení kurzu.

>>>

Novinky

PRINCE2 verzia6 manuál

Pripravili sme pre vás nové vydanie dvojjazyčného manuálu "Základy metódy projektového riadenia PRINCE2" verzia 6.. Manuál prináša aktualizované infrormácie    o metodike PRINCE2 a je vhodný aj na školenia PRINCE2 Foundation.

Čítať viac