PRINCE2® Practitioner
Certifikát PRINCE2® Practitioner je druhou úrovňou certifikácie metodológie PRINCE2®. Môžu ho získať manažéri, ktorí už majú certifikát PRINCE2 Foundation. Získaniu certifikátu predchádza dvojdňové školenie a skúška trvajúca viac ako 3 hodiny (štandardne 2,5 hodiny plus 45 minút za používanie ne-materinského jazyka skúšky).
Platnosť certifikátu je 3 roky a projektoví manažéri by si mali certifikát po uplynutí tejto doby obnoviť. Pri obnovovaní certifikátu je možné realizovať kompletnú skúšku PRINCE2 Practitioner alebo jej skrátenú verziu.
Certifikát je vystavený vždy v angličtine bez rozdielu, v akom jazyku ste robili skúšku PRINCE2 Practitioner. Certifikát takisto neuvádza, koľko bodov ste dosiahli pri záverečnom teste. Certifikát sa často používa ako doklad o vzdelaní Projektového manažéra pre verejné obstarávanie.
Od roku 2014 APMG vydáva iba e-Certifikát, teda elektronicku forma certifikátu, ktorá je súčasťou poplatku za školenie PRINCE2 Practitioner.
Za príplatok je možné získať tento certifikát vystavený na tvrdom papieri s jemnou potlačou a pečaťou s kovovým vzhľadom. Podpis na certifikáte nie je originálny (je to kópia vytlačená na tlačiarni), a preto môže byť problém získať overenie u notára. Notári môžu potvrdiť jeho autenticitu, ale často na kópiu certifikátu napíšu poznámku, že podpis nie je originálny.