Prince-2.sk - Videá
X
NAOZAJ CHCETE ODÍSŤ?
Chceli by ste sa opýtať akékoľvek otázky z oblasti certifikácie Projektového riadenia?
Pravidelne budeme pre vás vysielať bezplatné Webináre z oblasti projektového riadenia a zároveň pripravujeme aj školenie PRINCE2 formou webinárov.
Odpovieme na vaše otázkyHľadať vo videách


video kategórie >> Ukončenie projektu >> Ukončenie projektu - zhrnutie

Ukončenie projektu - zhrnutie

Ukončenie projektu Účel:

Pri ukončení projektu sa musí udeliť konečná akceptácia produktu projektu a musí sa potvrdiť, že ciele uvedené v PID – Projektovej iniciačnej dokumentácii (so schválenými zmenami) boli splnené. Eventuálne, projekt musí potvrdiť, že už nemá v čom prispievať svojou existenciou, a preto nie je žiadna iná možnosť, ako ho ukončiť.

Projekt je možné ukončiť aj v inej situácii ako je odovzdanie všetkých plánovaných produktov. Toto sa nazýva predčasné ukončenie projektu. Projekt sa zvyčajne ukončuje predčasne, ak stratil svoje odôvodnenie.

Cieľ:

Cieľom ukončenia projektu je, aby sa ukončil organizovaným a uváženým spôsobom, či už sa ukončuje plánovane alebo predčasne.  V prípade predčasného ukončenia projektu je potrebné veľmi dobre zdokumentovať dôvod, pre ktorý bol projekt ukončený a urobiť záznam do Zoznamu ponaučení.

Aby sa to dalo urobiť, je potrebné zabezpečiť:
  • Produkty sú akceptované používateľmi
  • Je zabezpečená podpora produktov po projekte  (prevzatie konečným používateľom)
  • Realizácia projektu sa preskúma voči základniam (so schválenými zmenami, záverečné verzie dokumentov sa porovnajú s verziami vytvorenými v iniciácii projektu)
  • Existuje plán na preskúmanie nerealizovaných prínosov a všetky už zrealizované prínosy sú zhodnotené. Plán vyhodnocovania (prínosov) sa vytvára v Iniciačnej etape a stále sa aktualizuje novými poznatkami o prínosoch.
  • Všetky problémy (otvorené body) a riziká sú posúdené, odporúčania následných akcií sú identifikované a uzavreté (alebo prenesené na používateľa Produktu projektu)

V podstate ukončenie projektu si vyžaduje upratať projekt a uzavrieť všetky otvorené alebo aktívne dokumenty a systémy. Súčasťou ukončenia projektu je spracovanie Správy o ukončení projektu a zároveň zdokumentovanie nasledujúcich aktivít (pre používateľa). Zo Zoznamu (súboru) ponaučení sa vytvára Správa o ponaučeniach, ktorá bude slúžiť ako zdroj ponaučení pre nasledujúce projekty.

 

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.

Roman Novotný -.

asi až moc vedecké
2018-11-11 22:09:35

Peter H.

Orientácia vo videoprednáškach by bola lepšia, keby názvy videoprednášok korešpondovali s obsahom/názvami kapitol knížky "Základy metódy projektového riadenia ".
2018-10-10 12:27:15

Lucia P.

Videoprednášky a školenie splnilo moje očakávanie.
2017-03-08 14:55:44

Ivan F.

Videoprednášky sú vynikajúca pomôcka pri tomto štýle intenzívneho štúdia. Svojim agregovaným obsahom zo študijného manuálu pomáhajú ľahšie zorientovať sa...
2016-12-13 13:31:35

Martina B.

Kvalitne dobre spracované prednášky
2016-11-23 14:30:56

Simona T.

Samotné videoprednášky mi veľmi pomohli pri samoštúdiu, pekne vysvetľujú danú problematiku, sú zrozumiteľné a jasné.
2015-05-27 18:55:41

Martina K.

Cez mobil som si prehrávala videoprednášky a robila testy, veľmi mi to pomohlo pri samoštúdiu - odporúčam.
2015-05-15 15:45:09

Radovan U.

skvele
2015-03-26 17:29:41

Mario P.

Velmi dobry material.
2014-11-06 12:45:18

Patrik K.

Mozno by stalo za uvahu urobit gramaticku korekciu pred zverejnovanim nahravok.
2014-04-02 17:05:20

Bruno M.

Veľmi dobre spracované prednášky, nič podobné som nevidel.
2013-05-11 23:26:22

Rýchle informácie

Webinárové školenie PRINCE2

Ideme s dobou a snažíme sa šetriť váš čas aj peňaženku. Preto organizujeme ako prví na Slovensku  školenie PRINCE2 verzia 5 v slovenčine a PRINCE2 verzia 6 v angličtine prostredníctvom webinára. Neváhajte a získajte viac informácií na našej stránke. Pokiaľ máte záujem realizovať Winárové školenie PRINCE2, kontaktujte nás prostredníctvom Emailu. Tu je popis, ako sa realizujú webinárové kurzy PRINCE2.


Bezplatné školenia cez REPAS+, KOMPAS+

Poskytujeme školenia projektového riadenia PRINCE2 Foundation, PRINCE2 Practitioner a SCRUM prostredníctvom Úradov práce a to programy REPAS+ a KOMPAS+. Kurzy môžu byť preplatené vedeným úchádzačom o zamestnanie na úradoch práce. Preplácanie kurzov je však v čase koronavírusu dočasne pozastavené.


Nová verzia PRNCE2 verzia6

V roku 2017 prišla na trh aktualizovaná verzia metodiky PRINCE2. Nová verzia PRINCE2 verzia 6 (pred tým nazývaná PRINCE2 2017) prináša so sebou niektoré zmeny v interpretácii aj certifikácii. Prinášame súhrn najdôležitejších informácií.

>>>

Novinky

PRINCE2 manuál

Pripravili sme pre Vás druhé vydanie dvojja-zyčného manuálu "Základy metó- dy projektové- ho riadenia PRINCE2". Manuál prináša všetky infrormá- cie    o metodike PRINCE2 a je vhodný aj na školenia PRINCE2 Foundation.

Čítať viac

PRINCE2 v Rusku

PRINCE2 Foundation training in RussiaŠkolenie v Rusku bolo výzvou aj zážitkom. Hoci moja ruština ešte nedosahuje profe-sionálnu úroveň, dohodli sme sa, že budeme pokračovať v spolupráci a budovať základ pre rozšírenie kurzov na ruský trh.

Čítať viac