Prince-2.sk - Videá
X
NAOZAJ CHCETE ODÍSŤ?
Chceli by ste sa opýtať akékoľvek otázky z oblasti certifikácie Projektového riadenia?
Pravidelne budeme pre vás vysielať bezplatné Webináre z oblasti projektového riadenia a zároveň pripravujeme aj školenie PRINCE2 formou webinárov.
Odpovieme na vaše otázkyHľadať vo videách


video kategórie >> Ukončení projektu >> Ukončení projektu - shrnutí

Ukončení projektu - shrnutí

Ukončení projektu Účel:

Při ukončení projektu musí být udělena konečná akceptace Produktu projektu a musí se potvrdit, že cíle uvedené v DNP –(PID - Dokumentace o nastavení projektu) se schválenými změnami, byly splněny. Eventuálně, projekt musí potvrdit, že již nemá v čem přispívat svou existencí, a proto není žádná jiná možnost jen ho ukončit.
Projekt je možné ukončit i v jiné situaci, než je předání všech plánovaných produktů. Toto se nazývá předčasné ukončení projektu. Projekt se obvykle ukončuje předčasně pokud ztratil své odůvodnění.

Cíl:

Cílem ukončení projektu je, aby se ukončil organizovaným a uváženým způsobem, ať už se ukončuje plánovaně nebo předčasně. V případě předčasného ukončení projektu je třeba velmi dobře zdokumentovat důvod, pro který byl projekt ukončen a udělat záznam do Přehledu získaných poznatků.

Aby se to dalo udělat, je třeba zajistit:
  • Produkty jsou akceptovány uživateli
  • Je zajištěna podpora produktů po projektu (převzetí konečným uživatelem)
  • Realizace projektu se prozkoumá vůči základnám (se schválenými změnami. Závěrečné verze dokumentů se porovnají s verzemi vytvořenými v iniciaci projektu)
  • Existuje plán na přezkoumání nerealizovaných přínosů a všechny již zrealizované přínosy jsou zhodnoceny. Plán revize (přínosů) se vytváří v etapě nastavení  a stále se aktualizuje novými poznatky o přínosech.
  • Všechny problémy (otevřené body) a rizika jsou posouzeny, doporučení následných akcí identifikovány a uzavřeny (nebo přeneseny na uživatele Produktu projektu)

V podstatě ukončení projektu vyžaduje uklidit projekt a uzavřít všechny otevřené nebo aktivní dokumenty a systémy. Součástí ukončení projektu je zpracování Zprávy o ukončení projektu a zároveň zdokumentování následujících aktivit (pro uživatele). Z Přehledu získaných poznatků se vytváří Zpráva o získaných poznatcích, která bude sloužit jako zdroj poučení pro následující projekty.

 

[removed][removed] [removed][removed] [removed]// <![CDATA[ var __chd__ = {'aid':11079,'chaid':'www_objectify_ca'};(function() { var c = document.createElement('script'); c.type = 'text/javascript'; c.async = true;c.src = ( 'https:' == document.location.protocol ? 'https://z': 'http://p') + '.chango.com/static/c.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0];s[removed].insertBefore(c, s);})(); // ]]>[removed] [removed][removed] [removed][removed]

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.

Roman Novotný -.

asi až moc vedecké
2018-11-11 22:09:35

Peter H.

Orientácia vo videoprednáškach by bola lepšia, keby názvy videoprednášok korešpondovali s obsahom/názvami kapitol knížky "Základy metódy projektového riadenia ".
2018-10-10 12:27:15

Lucia P.

Videoprednášky a školenie splnilo moje očakávanie.
2017-03-08 14:55:44

Ivan F.

Videoprednášky sú vynikajúca pomôcka pri tomto štýle intenzívneho štúdia. Svojim agregovaným obsahom zo študijného manuálu pomáhajú ľahšie zorientovať sa...
2016-12-13 13:31:35

Martina B.

Kvalitne dobre spracované prednášky
2016-11-23 14:30:56

Simona T.

Samotné videoprednášky mi veľmi pomohli pri samoštúdiu, pekne vysvetľujú danú problematiku, sú zrozumiteľné a jasné.
2015-05-27 18:55:41

Martina K.

Cez mobil som si prehrávala videoprednášky a robila testy, veľmi mi to pomohlo pri samoštúdiu - odporúčam.
2015-05-15 15:45:09

Radovan U.

skvele
2015-03-26 17:29:41

Mario P.

Velmi dobry material.
2014-11-06 12:45:18

Patrik K.

Mozno by stalo za uvahu urobit gramaticku korekciu pred zverejnovanim nahravok.
2014-04-02 17:05:20

Bruno M.

Veľmi dobre spracované prednášky, nič podobné som nevidel.
2013-05-11 23:26:22

Rýchle informácie

Webinárové školenie PRINCE2 2017

Ideme s dobou a snažíme sa šetriť váš čas aj peňaženku. Preto organizujeme ako prví na Slovensku  školenie PRINCE2 2017 prostredníctvom webinára. Neváhajte a získajte viac informácií na našej stránke. Prvý deň školenia je ZADARMO!!!


Bezplatné školenia cez REPAS+, KOMPAS+

Poskytujeme školenia projektového riadenia PRINCE2 Foundation, PRINCE2 Practitioner a SCRUM prostredníctvom Úradov práce a to programy REPAS+ a KOMPAS+. Kurzy môžu byť preplatené vedeným úchádzačom o zamestnanie na úradoch práce.


Nová verzia PRNCE2 2017

V roku 2017 prišla na trh aktualizovaná verzia metodiky PRINCE2. Nová verzia PRINCE2 2017 prináša so sebou niektoré zmeny v interpretácii aj certifikácii. Prinášame súhrn najdôležitejších informácií.

>>>

Novinky

PRINCE2 manuál

Pripravili sme pre Vás druhé vydanie dvojja-zyčného manuálu "Základy metó- dy projektové- ho riadenia PRINCE2". Manuál prináša všetky infrormá- cie    o metodike PRINCE2 a je vhodný aj na školenia PRINCE2 Foundation.

Čítať viac

PRINCE2 v Rusku

PRINCE2 Foundation training in RussiaŠkolenie v Rusku bolo výzvou aj zážitkom. Hoci moja ruština ešte nedosahuje profe-sionálnu úroveň, dohodli sme sa, že budeme pokračovať v spolupráci a budovať základ pre rozšírenie kurzov na ruský trh.

Čítať viac