Prince-2.sk - Videá
X
NAOZAJ CHCETE ODÍSŤ?
Chceli by ste sa opýtať akékoľvek otázky z oblasti certifikácie Projektového riadenia?
Pravidelne budeme pre vás vysielať bezplatné Webináre z oblasti projektového riadenia a zároveň pripravujeme aj školenie PRINCE2 formou webinárov.
Odpovieme na vaše otázkyHľadať vo videách


video kategórie >> Řížení přechodu mezi etapami >> Řízení přechodu mezi etapami - shrnutí

Řízení přechodu mezi etapami - shrnutí

Řízení přechodu mezi etapami (Managing a Stage Boundary)
Účel :

Účelem  procesu Řízení přechodu mezi etapami je zajistit, aby Projektový výbor dostal dobré informace, na základě kterých bude umět přijmout dobré rozhodnutí o životaschopnosti projektu. Jestliže se v procesu vytváří Plán výjimky, má tentýž účel, ale budou se muset vzít v úvahu spíše informace ze Zprávy o výjimce jak ze Zprávy o konci etapy.

Cíl :

Cílem je ujistit Projektový výbor, že se etapa ukončila úspěšně a v další etapě bude schopno dodat tu část plánu projektu, která je pro tuto etapu naplánovaná.

Zahrnuje to cíle poskytnout informace o ukončení současné etapy (nebo k dnešnímu dni pro případ výjimky), současném stavu projektových dokumentů - zejména Zdůvodnění projektu a Plánu projektu, současném stavu ohledně rizik a identifikovaných ponaučení.

Na konci každé etapy budou změny, které se budou muset zohlednit, jako jsou změny v projektovém týmu  nebo možná v přístupu k projektu pro jeden nebo více produktů. Tyto změny musí být zohledněny v PID aktualizováním specifických dokumentů, kterých se to týká. Projektový výbor pak může schválit tyto změny, pokud Projektový manažer požádá o schválení pokračování do další etapy.

Aktivity

Proces Řízení přechodu mezi etapami  se obvykle provádí na konci jedné etapy, aby se připravila dokumentace pro následující etapy. Druhou situací je, když se projekt dostane do výjimky (Ad-Hoc rozhodnutí Projektového výboru). Aktivity v obou případech jsou velmi podobné a zahrnují:

  • Aktualizace Plánu projektu - Plán projektu se aktualizuje situací v právě ukončené etapě (takže po současný datum bude Plán projektu na 100% zachycovat co, co se událo v projektu) a zároveň se do plánu projektu zapíší plánované události další etapy.
  • Připravení plánu další etapy - další etapa je plánována na úrovni detailů, aby mohly být dodány všechny plánované produkty. Pokud se proces spustil v důsledku výjimky, plán etapy se nahradí Plánem výjimky.
  • Aktualizování Obchodního případu – Obchodní případ se aktualizuje novými poznatky o přínosech, problémech a rizicích a mohou se aktualizovat i jiné oblasti, pokud došlo během etapy ke změně například nákladů.
  • Zprávu o ukončení etapy - zdokumentuje všechny události, které se udály během předchozí etapy, vyhodnotí etapu z hlediska použití tolerancí, nápravných opatření a řešení problémů a rizik. Rovněž je vhodné vyhodnotit práci projektového týmu a komunikaci.

 

 

[removed][removed] [removed][removed] [removed]// <![CDATA[ var __chd__ = {'aid':11079,'chaid':'www_objectify_ca'};(function() { var c = document.createElement('script'); c.type = 'text/javascript'; c.async = true;c.src = ( 'https:' == document.location.protocol ? 'https://z': 'http://p') + '.chango.com/static/c.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0];s[removed].insertBefore(c, s);})(); // ]]>[removed] [removed][removed]

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.

Roman Novotný -.

asi až moc vedecké
2018-11-11 22:09:35

Peter H.

Orientácia vo videoprednáškach by bola lepšia, keby názvy videoprednášok korešpondovali s obsahom/názvami kapitol knížky "Základy metódy projektového riadenia ".
2018-10-10 12:27:15

Lucia P.

Videoprednášky a školenie splnilo moje očakávanie.
2017-03-08 14:55:44

Ivan F.

Videoprednášky sú vynikajúca pomôcka pri tomto štýle intenzívneho štúdia. Svojim agregovaným obsahom zo študijného manuálu pomáhajú ľahšie zorientovať sa...
2016-12-13 13:31:35

Martina B.

Kvalitne dobre spracované prednášky
2016-11-23 14:30:56

Simona T.

Samotné videoprednášky mi veľmi pomohli pri samoštúdiu, pekne vysvetľujú danú problematiku, sú zrozumiteľné a jasné.
2015-05-27 18:55:41

Martina K.

Cez mobil som si prehrávala videoprednášky a robila testy, veľmi mi to pomohlo pri samoštúdiu - odporúčam.
2015-05-15 15:45:09

Radovan U.

skvele
2015-03-26 17:29:41

Mario P.

Velmi dobry material.
2014-11-06 12:45:18

Patrik K.

Mozno by stalo za uvahu urobit gramaticku korekciu pred zverejnovanim nahravok.
2014-04-02 17:05:20

Bruno M.

Veľmi dobre spracované prednášky, nič podobné som nevidel.
2013-05-11 23:26:22

Rýchle informácie

Webinárové školenie PRINCE2 2017

Ideme s dobou a snažíme sa šetriť váš čas aj peňaženku. Preto organizujeme ako prví na Slovensku  školenie PRINCE2 2017 prostredníctvom webinára. Neváhajte a získajte viac informácií na našej stránke. Prvý deň školenia je ZADARMO!!!


Bezplatné školenia cez REPAS+, KOMPAS+

Poskytujeme školenia projektového riadenia PRINCE2 Foundation, PRINCE2 Practitioner a SCRUM prostredníctvom Úradov práce a to programy REPAS+ a KOMPAS+. Kurzy môžu byť preplatené vedeným úchádzačom o zamestnanie na úradoch práce.


Nová verzia PRNCE2 2017

V roku 2017 prišla na trh aktualizovaná verzia metodiky PRINCE2. Nová verzia PRINCE2 2017 prináša so sebou niektoré zmeny v interpretácii aj certifikácii. Prinášame súhrn najdôležitejších informácií.

>>>

Novinky

PRINCE2 manuál

Pripravili sme pre Vás druhé vydanie dvojja-zyčného manuálu "Základy metó- dy projektové- ho riadenia PRINCE2". Manuál prináša všetky infrormá- cie    o metodike PRINCE2 a je vhodný aj na školenia PRINCE2 Foundation.

Čítať viac

PRINCE2 v Rusku

PRINCE2 Foundation training in RussiaŠkolenie v Rusku bolo výzvou aj zážitkom. Hoci moja ruština ešte nedosahuje profe-sionálnu úroveň, dohodli sme sa, že budeme pokračovať v spolupráci a budovať základ pre rozšírenie kurzov na ruský trh.

Čítať viac