Prince-2.sk - Videá
X
NAOZAJ CHCETE ODÍSŤ?
Chceli by ste sa opýtať akékoľvek otázky z oblasti certifikácie Projektového riadenia?
Pravidelne budeme pre vás vysielať bezplatné Webináre z oblasti projektového riadenia a zároveň pripravujeme aj školenie PRINCE2 formou webinárov.
Odpovieme na vaše otázkyHľadať vo videách


video kategórie >> Řízení etapy >> Řízení etapy - přehled

Řízení etapy - přehled

Řízení etapy (Controlling a stage)
Účel:

Řízení etapy přiděluje práci, která se musí udělat, monitoruje jak postupuje práce a podává Projektovému výboru zprávy o progresu projektu. Přijímá opatření na kontrolování problémů, které se objevily a přijímá nápravná opatření, pokud etapa zůstává v rámci tolerancí.

Cíl:

Práce na přípravě specializovaných produktů se realizuje prostřednictvím řízení etapy ve spojení s řízením dodávky produktu, aby se dohodla práce, aby byla dodána v dohodnuté kvalitě, nákladech, čase a je schopna dodat přínos.
Projektový manažer monitoruje práci, aby se zajistilo zaměření na dodávku produktů v rámci tolerancí etapy. Všechna rizika a problémy (otevřené body) jsou monitorovány a řízeny tak, aby se naplnilo zdůvodnění projektu.

Aktivity

Projektový manažer přiděluje práci Vedoucím týmů ve formě Balíků práce (Work Packages). Úkolem Balíku práce je vyrobit produkt, který je plánován v dané etapě.
Během práce na Balíku práce Projektový manažer přijímá Zprávy o stavu balíku práce od Vedoucího týmu, případně jinou formou kontroluje práce na vytváření Balíku práce.
Po tom, jak je Balík práce dokončen a prošel kontrolou kvality (technika posouzení kvality), vrací Vedoucí týmu zpět Balík práce Projektovému manažerovi.

Projektový manažer v pravidelných intervalech prozkomává stav etapy, aby se ujistil, že se etapa vyvíjí podle plánu a zároveň informuje Projektový výbor formou Zprávy o stavu etapy. Pokud Projektový manažer zjistí, že hrozí překročení některé z tolerancí etapy, informuje o tom Projektový výbor formou Zprávy o výjimce.
Projektový manažer během práce nařízení etapy zachycuje problémy (otevřené body) a rizika a vyhodnocuje je. Pokud zjistí, že některý problém nebo riziko může ovlivnit projektové cíle, informuje o tom Projektový výbor formou Zprávy o otevřeném bodě (Issue Report).
Pokud je řešení vzniklého problému nebo odchylky od tolerance v kompetenci Projektového manažera, realizuje nápravná opatření, aby uvedl etapu do plánovaného stavu.
Během práce na řízení etapy Projektový manažer aktualizuje projektovou dokumentaci, zejména plán etapy, registry a záznamy.

[removed][removed] [removed][removed] [removed]// <![CDATA[ var __chd__ = {'aid':11079,'chaid':'www_objectify_ca'};(function() { var c = document.createElement('script'); c.type = 'text/javascript'; c.async = true;c.src = ( 'https:' == document.location.protocol ? 'https://z': 'http://p') + '.chango.com/static/c.js'; var s = document.getElementsByTagName('script')[0];s[removed].insertBefore(c, s);})(); // ]]>[removed] [removed][removed]

 
[removed][removed] [removed][removed] [removed][removed]

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.

Roman Novotný -.

asi až moc vedecké
2018-11-11 22:09:35

Peter H.

Orientácia vo videoprednáškach by bola lepšia, keby názvy videoprednášok korešpondovali s obsahom/názvami kapitol knížky "Základy metódy projektového riadenia ".
2018-10-10 12:27:15

Lucia P.

Videoprednášky a školenie splnilo moje očakávanie.
2017-03-08 14:55:44

Ivan F.

Videoprednášky sú vynikajúca pomôcka pri tomto štýle intenzívneho štúdia. Svojim agregovaným obsahom zo študijného manuálu pomáhajú ľahšie zorientovať sa...
2016-12-13 13:31:35

Martina B.

Kvalitne dobre spracované prednášky
2016-11-23 14:30:56

Simona T.

Samotné videoprednášky mi veľmi pomohli pri samoštúdiu, pekne vysvetľujú danú problematiku, sú zrozumiteľné a jasné.
2015-05-27 18:55:41

Martina K.

Cez mobil som si prehrávala videoprednášky a robila testy, veľmi mi to pomohlo pri samoštúdiu - odporúčam.
2015-05-15 15:45:09

Radovan U.

skvele
2015-03-26 17:29:41

Mario P.

Velmi dobry material.
2014-11-06 12:45:18

Patrik K.

Mozno by stalo za uvahu urobit gramaticku korekciu pred zverejnovanim nahravok.
2014-04-02 17:05:20

Bruno M.

Veľmi dobre spracované prednášky, nič podobné som nevidel.
2013-05-11 23:26:22

Rýchle informácie

Webinárové školenie PRINCE2 2017

Ideme s dobou a snažíme sa šetriť váš čas aj peňaženku. Preto organizujeme ako prví na Slovensku  školenie PRINCE2 2017 prostredníctvom webinára. Neváhajte a získajte viac informácií na našej stránke. Prvý deň školenia je ZADARMO!!!


Bezplatné školenia cez REPAS+, KOMPAS+

Poskytujeme školenia projektového riadenia PRINCE2 Foundation, PRINCE2 Practitioner a SCRUM prostredníctvom Úradov práce a to programy REPAS+ a KOMPAS+. Kurzy môžu byť preplatené vedeným úchádzačom o zamestnanie na úradoch práce.


Nová verzia PRNCE2 2017

V roku 2017 prišla na trh aktualizovaná verzia metodiky PRINCE2. Nová verzia PRINCE2 2017 prináša so sebou niektoré zmeny v interpretácii aj certifikácii. Prinášame súhrn najdôležitejších informácií.

>>>

Novinky

PRINCE2 manuál

Pripravili sme pre Vás druhé vydanie dvojja-zyčného manuálu "Základy metó- dy projektové- ho riadenia PRINCE2". Manuál prináša všetky infrormá- cie    o metodike PRINCE2 a je vhodný aj na školenia PRINCE2 Foundation.

Čítať viac

PRINCE2 v Rusku

PRINCE2 Foundation training in RussiaŠkolenie v Rusku bolo výzvou aj zážitkom. Hoci moja ruština ešte nedosahuje profe-sionálnu úroveň, dohodli sme sa, že budeme pokračovať v spolupráci a budovať základ pre rozšírenie kurzov na ruský trh.

Čítať viac