Prince-2.sk - Videá
X
NAOZAJ CHCETE ODÍSŤ?
Chceli by ste sa opýtať akékoľvek otázky z oblasti certifikácie Projektového riadenia?
Pravidelne budeme pre vás vysielať bezplatné Webináre z oblasti projektového riadenia a zároveň pripravujeme aj školenie PRINCE2 formou webinárov.
Odpovieme na vaše otázkyHľadať vo videách


video kategórie >> Zahájení projektu >> Zahájení projektu - shrnutí

Zahájení projektu - shrnutí

Účel Účelem předprojektové přípravy je poskytnout Projektovému výboru (Project Board) základní informace, aby se mohl rozhodnout, zda je projekt životaschopný a zda se ho vyplatí realizovat. Pokud ano, pak bude schopen projekt podpořit. Poskytuje základ pro podrobné plánování, které se má realizovat v rámci Nastavení projektu.Cíle Proces Zahájení projektu má několik cílů, z nichž největšími jsou: zajistit, aby se zbytečně nemrhalo časem na nastavení projektu a zajistilo se, že existuje zdůvodnění opodstatněnosti projektu. Aby se to dalo udělat, je třeba mít dostatek informaci o rozsahu projektu (v Chartě projektu - Project Brief). Musí se rozhodnout o přístupu k projektu (součást Charty projektu). Vyžaduje se, aby byla stanovena autorita, která bude realizovat Nastavení projektu a která bude mít k dispozici dostatek zdrojů na realizaci. Konečným cílem Zahájení projektu je, aby byla připravena etapa Nastavení projektu. Které aktivity představuje Zahájení projektu? Jmenování Sponzora projektu (Executive), aby bylo zaručeno vlastnictví projektu. Jmenování se realizuje současně s udělením Mandátu projektu nebo je jeho obsahem. Jmenování Projektového manažera - může být součástí mandátu nebo ho jmenuje Sponzor projektu, aby mohl Projektový manažer začít připravovat projektovou dokumentaci. Vytvoření Deníku projektu (Daily log) a Přehledu získaných poznatků (Lessons Log). Vytvoření organizační struktury a navržení projektového týmu Definování zákazníkových očekávání kvality a akceptačních kritérií Vytvoření přístupu k projektu (Project Approach) Definování projektu a vytvoření Charty projektu Vytvoření Rámcového Obchodního případu Naplánování etapy nastavení projektu   [removed][removed] [removed][removed] [removed]// [removed] [removed][removed]

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.

Roman Novotný -.

asi až moc vedecké
2018-11-11 22:09:35

Peter H.

Orientácia vo videoprednáškach by bola lepšia, keby názvy videoprednášok korešpondovali s obsahom/názvami kapitol knížky "Základy metódy projektového riadenia ".
2018-10-10 12:27:15

Lucia P.

Videoprednášky a školenie splnilo moje očakávanie.
2017-03-08 14:55:44

Ivan F.

Videoprednášky sú vynikajúca pomôcka pri tomto štýle intenzívneho štúdia. Svojim agregovaným obsahom zo študijného manuálu pomáhajú ľahšie zorientovať sa...
2016-12-13 13:31:35

Martina B.

Kvalitne dobre spracované prednášky
2016-11-23 14:30:56

Simona T.

Samotné videoprednášky mi veľmi pomohli pri samoštúdiu, pekne vysvetľujú danú problematiku, sú zrozumiteľné a jasné.
2015-05-27 18:55:41

Martina K.

Cez mobil som si prehrávala videoprednášky a robila testy, veľmi mi to pomohlo pri samoštúdiu - odporúčam.
2015-05-15 15:45:09

Radovan U.

skvele
2015-03-26 17:29:41

Mario P.

Velmi dobry material.
2014-11-06 12:45:18

Patrik K.

Mozno by stalo za uvahu urobit gramaticku korekciu pred zverejnovanim nahravok.
2014-04-02 17:05:20

Bruno M.

Veľmi dobre spracované prednášky, nič podobné som nevidel.
2013-05-11 23:26:22

Rýchle informácie

Webinárové školenie PRINCE2 2017

Ideme s dobou a snažíme sa šetriť váš čas aj peňaženku. Preto organizujeme ako prví na Slovensku  školenie PRINCE2 2017 prostredníctvom webinára. Neváhajte a získajte viac informácií na našej stránke. Prvý deň školenia je ZADARMO!!!


Bezplatné školenia cez REPAS+, KOMPAS+

Poskytujeme školenia projektového riadenia PRINCE2 Foundation, PRINCE2 Practitioner a SCRUM prostredníctvom Úradov práce a to programy REPAS+ a KOMPAS+. Kurzy môžu byť preplatené vedeným úchádzačom o zamestnanie na úradoch práce.


Nová verzia PRNCE2 2017

V roku 2017 prišla na trh aktualizovaná verzia metodiky PRINCE2. Nová verzia PRINCE2 2017 prináša so sebou niektoré zmeny v interpretácii aj certifikácii. Prinášame súhrn najdôležitejších informácií.

>>>

Novinky

PRINCE2 manuál

Pripravili sme pre Vás druhé vydanie dvojja-zyčného manuálu "Základy metó- dy projektové- ho riadenia PRINCE2". Manuál prináša všetky infrormá- cie    o metodike PRINCE2 a je vhodný aj na školenia PRINCE2 Foundation.

Čítať viac

PRINCE2 v Rusku

PRINCE2 Foundation training in RussiaŠkolenie v Rusku bolo výzvou aj zážitkom. Hoci moja ruština ešte nedosahuje profe-sionálnu úroveň, dohodli sme sa, že budeme pokračovať v spolupráci a budovať základ pre rozšírenie kurzov na ruský trh.

Čítať viac